İsveç’in terör yasası göstermelik

İsveç Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel, İsveç Hükümeti’nin terör yasası çıkarmak için, Türkiye’deki seçimin sonucunu bekleyerek samimiyetsizliğini gösterdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için Külliye’de düzenlenen misyona başlama merasimine geldiğinde İsveç için kulis yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Somut adımlar attı, yükümlülüklerini yerine getirdi, yasa değişikliği yaptı” dediği sıralarda İsveç’te PKK/YPG yandaşları yeniden meydanlardaydı. İsveç Expressen gazetesinin haberine nazaran, İsveçli yetkililer, protesto yürüyüşlerinin anayasal teminat altında olduğuna ve bu nedenle yeni terörle gayret yasasının bu şovlara tesir etmeyeceğini yazdı.

Gelişmeleri Yeni Şafak’a pahalandıran İsveç Farklı Renkler Partisi (Nyans) Genel Lideri Mikail Yüksel, İsveç Hükümeti’nin terör yasasında samimiyetsiz olduğunu söyledi. Yüksel, “Yasanın içeriğine nazaran, terör örgütleriyle iş birliği yapmak cürüm. Olağan şayet ispatlanırsa. Lakin bakıyorsunuz İsveç’te terör örgütünün sempatizanları, terör örgütüne para topluyor. Açık bir halde terör örgütünün bayraklarını, tişörtlerini satıyorlar. Terör örgütlerinin mitinglerini organize ediyorlar” dedi.

Mikail Yüksel.

ÇİFTE STANDART

İsveç’in ikili standart uyguladığını vurgulayan Yüksel, “Geçen hafta Malmö’de Avrupa Filistin Konferansı vardı. Toplumsal Demokrat Parti’nin bir milletvekili bu konferansa katıldı. Daha sonra konferans liderinin Hamas’a yakın bir isim olduğu ortaya çıktı. Sosyal Demokrat Parti, konferansa katılan, Filistin kökenli milletvekilini sorguya aldı, vazifeden ayrılması istendi. Birebir Toplumsal Demokrat Parti’nin şu an hala PKK terör örgütünün sözcülüğünü yapan milletvekilleri var” diye konuştu.

FETÖ Hâlâ MUHAFAZA ALTINDA

Yasanın yalnızca Türkiye’nin gözünü boyamak için çıkarıldığını belirten Yüksel, “NATO Genel Sekreteri bile İsveç’in, Türkiye’nin kaidelerini yerine getirdiğini söylüyor. Hayır, ortada yerine getirilen rastgele bir şey yok. Bugün FETÖ İsveç’te müdafaa altında. Okul açıyor, işletiyor. PKK faaliyetlerine devam ediyor. İsveç’te PKK’ya karşı gayret yürütmek imkânsız” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir