Seçimler bitti, sokak röportajlarında tepkiler sürüyor: “İnsanları kendine mecbur etmiş”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri sona erdi, vatandaşlara seçim sonuçları soruldu. Medyali TV isimli Youtube kanalına konuşan bir vatandaş, artırımlarla ilgili şu yorumu yaptı:

“Yıllardır çaba ettik Millet İttifakı olarak. Bir milyon bürokrat, devasa mali güç, yüzde 90 ardında medya olan hükümet… Lakin bu kadar alabildi. Aslında Kemal Kılıçdaroğlu başarılıdır. Adil değil. Vali, kaymakam, bürokratlar… Röportaj yapan bayan gördüm. ‘Bebek maması veriyor, kiramı ödüyor. Evet yeterli değil lakin mecbur vereceğim’ diyor. Kendine mecbur etmiş insanı. Vefalı halk, ne yapsın? Verecek. Mecburiyetten veriyor. Köprü yol yaptı. Yapacaksın natürel, 44 çeşit vergi alıyorsun, yapmazsan ayıp. Bu berbat gidişatı düşürmesi mümkün değil.”

Başka bir bayan röportaja dahil olarak şunları söyledi:

“Suriyeliler biraz daha gelirse mi enflasyon düşecekmiş? Bu yaşa kadar bu türlü Türkiye’nin dar duruma düştüğünü görmemiştim. Her şeyin kıymetli olduğu bir Türkiye’de hala senlik benlik olarak mitinglerde konuşuluyorsa bir soru işareti var demektir. Zengini güçlü eden, yoksulu fakir eden, ülkenin başındaki başkanın idaresizliği demektir. Öyleyse vatandaş madem ki bu durumdan şad, elleme ezilsinler. Ezilen tam ezilecek. Geçinen geçiniyor. Geçinemeyenler için bu artırımlar üstüne koyacak. Onlar da şad, herkes Erdoğancıymış halbuki. Erdoğan’ı, Ahmet’i, Mehmet’i mi var? Ülkeyi kim yönetim edebilecek durumdaysa ona oy vermek gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir